Štítná žláza a výživa – moje cesta stravováním při léčbě hypofunkce ŠŽ (2)

Jak se stravovat při snížené funkci štítné žlázy?

Tak už jsem na konci 2. části programu a musím se s vámi podělit o mé pocity z této „léčby“. Což by se dalo popsat jedním slovem. Nadšení. Ale to byste si moc nepočetli a tak to mé NADŠENÍ rozepíšu :)

2 měsíc je nazván: PROGRAM B: Detoxikace těžkých kovů

Tento měsíc budou tělu prospívat léčivé účinky Pragramu A: Pročištění jater, lymfatické soustavy a střev. Platí vše, co v programu A. Tedy vyloučit ze stravy lepek, mléčné výrobky, vejce, řepkový olej, kukuřici, sóju a vepřové maso. Nově sem patří i tuňák.

Co se týče pití šťáv přes den, platí také vše z programu A (šťáva z řapíkatého celeru, citronová voda, okurková šťáva) + navíc zázvorová voda a další léčivé vody, které ale zatím nekonzumuji, protože sehnat lesní borůvky v zimě je nereálné a mražené bohužel nemám a kupované prý nejsou vhodné.

Takže jsem si z toho vybrala akorát zázvorovou šťávu, zelený ječmen, spirulinu a koriandr (dále se doporučuje konzumovat lesní borůvky a řasy dulse).

Čím je způsobeno onemocnění štítné žlázy?

Jak jsem psala v prvním článku, A. Williams má za to, že onemocnění ŠŽ má za vinu virus štítné žlázy. Ptáte se, jak je možné takový virus chytit? Mohli jste se jím nakazit kdekoliv. Virus štítné žlázy je ten, který způsobuje mononukleózu. EBV – virus Epsteina-Barrové. A. Williams říká, že mononukleóza je druhé stadium tohoto viru – virus má 4 stádia, přičemž třetím je právě štítná žláza.

První stádium je klidové, virus v sobě sice máte, ale vir se nebude dále šířit do vašich orgánů. Takže víte-li že jste přišli do kontaktu s někým, kdo má mononukleózu, je to ta nejsnažší cesta se viru zbavit. Jakmile přejde dál, už je to s léčbou horší.

Druhé stádium je ona zmíněná mononukleóza.

Třetí stádium ŠTÍTNÁ ŽLÁZA.

Čtvrté stádium záhadná nemoc. Virus EBV je schopen přejít z druhého do třetího stádia za 1 den, tzn. že může zaútočit na šž a centrální nerový systém téměř současně. Naštěstí mnoho lidí tohoto stadia nikdy nedosáhne.

Avšak je potřeba se správně stravovat a virus EBV v těle minimalizovat.

 

Imunitní systém není odpovědný za hypotyreózu. Je jím virus EBV v pokročilém stádiu.

 

Jak tedy vypadá můj jídelníček v 2 fázi programu?

Snídaně:

 • šťáva z řapíkatého celeru (cca 300ml, doporučuje se až 450ml)
 • bezlepková kaše (pohanková, jáhlová Nomina) + vlašské ořechy + ovoce + čekankový sirup

Svačina:

 • ovoce (banán, jahody, mandarinky aj.)
 • raw tyčinka (datle, kokos, kakao – kupuju v Lídlu)

Oběd:

 • před obědem vypiju šťávu z 1/2 citronu + zelené tabletky (Topnatur – Green trio ječmen, spirulina, chlorella)
 • maso/ryby + příloha (brambory, batáty, rýže Natural, pohanka, jáhly, bezlepkové těstoviny) + zelenina
 • nebo bezlepkový chléb + máslo a tvrdý sýr bez laktózy + zelenina

Svačina:

 • bílý jogurt/cottage sýr bez laktózy
 • nebo oříšková tyčinka (např. Nutrend DeNuts)
 • nebo ovoce (ovoce jím kdykoliv a kupodivu nemá žádný vliv na probíhající snižování váhy)

Mezi 17-18hod zázvorová šťáva (ráno si nastrouhám cca 2-3cm čerstvého zázvoru, zakápnu citronem a doleju vodou na cca 300ml a nechám přes den louhovat, poté scedím, možný je i zázvorový čaj, pokud např. cestujete nebo prostě doma nemáte zázvor)

Večeře:

 • vetšinou bezlepkové pečivo + vysokoprocentní šunka (kuřecí/krůtí min.92% masa) + zelenina
 • konzerva lososa (RioMare) + bezlepkové těstoviny nebo rýže Natural
 • nebo zbytek od oběda (maso + příloha)

Před spaním: šťáva z 1 salátové okurky

Tak by se zhruba dal popsat můj stávající jídelníček. Snažím se ho dodržovat poctivě, ale neberu ho jako dogma. Jestliže jsem na návštěvě, kde mi dají nudlovou polévku, tak jí prostě sním. Ale snažím se mít co nejméně nepovolených potravin v jídelníčku.

Jak jsem psala v předchozím článku, neberu to jako dietu (i když 5kg je dole), ale jako možnou léčbu od vedlejších účinků při léčbě snížené funkce ŠŽ. Opravdu na sobě pozoruji zvýšené množství energie do života. Dokonce i mé blízké okolí si toho všimnulo :)

Teď mi tedy začíná 3 fáze kúry a tou je program C: Odstranění viru štítné žlázy. Můžete se tedy v blízké době těšit na další článek a velice ráda uvítám i vaše poznatky, jestliže jste se zkusili nebo se pokoušíte takto stravovat.

Mějte se krásně.

Šárka

 

TOP 11 FÍGLŮ PRO SUPER POSTAVU

Jak získat ty správné každodenní návyky, které změní Vaše tělo?

TO CHCI!

Šárka Čivrná
Moje vize je ukázat ženám, jak nebýt na změnu životního stylu sama, ale zapojit celou rodinu. Můj program FIT s vášní rozproudí nejen vaši vášeň k dokonalé postavě, ale i k harmonickému vztahu! Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorka eBooku ZDARMA Top 11 fíglů pro super postavu, ke stáhnutí zde Sestavuji stravovací plány na míru, více zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů