RECENZE: Boho Beautiful – 14 Day Summer Body Program

RECENZE: Boho Beautiful – 14 Day Summer Body Program

„Já a jóga? Vždyť je to taková nuda. K čemu mi to jako bude? Tím, že se budu válet na podložce mám zhubnout?!“ Nějak takto jsem na jógu pohlížela před pár lety.

Když jsem ještě pracovala na recepci ve fitnesscentru, přemýšlela jsem, proč jsou všechny hodiny jógy plně obsazené. Co na tom ti lidi mají? Sice jsem józe dala šanci, ale nikdy mě neuchvátila, dokonce se mi při ní dělalo špatně.

Ale i tak mě to k ní vždycky sem tam opět přitáhlo. Až jsem jednoho dne na internetu úplnou náhodou našla videa na tuto jógu, která mě úplně pohltila a doteď podle těchto videí aspoň obden cvičím. A pozoruji výsledky nejen na těle, ale i na duši.

Miluju výzvy.

Po jejich úspěšném dokončení mám pocit naprostý dokonalosti! Haha, to byl vtip :) Výzvy mám opravdu ráda, ale ne vždy je dokončím. O tom se můžete samy přesvědčit v uzavřené skupině na facebooku.

A proč jsem si vybrala právě tuto výzvu? Protože mě fascinuje prostředí, ve kterém se videa natáčí a cvičitelka Juliana má skvělý uklidňující hlas. Málokteré video s jógou mi vyhovuje právě po hlasové stránce. Tohle je sice v angličtině, ale stačí znát nádech, výdech a počítat do 10 :)

Tato výzva, jak jsem po prvním dni usoudila, je určena spíše pro pokročilé jogíny. Nedělaly mi ani tak problém jednotlivé pozice, avšak ta výdrž v nich pokulhávala. A to cvičím docela pravidelně. Ale je to prostě jiný styl zapojení jednotlivých svalových skupin v těle.

Odkaz na video je zde:

14 Day Summer Body Program

Jak výzva probíhá?

Výzva trvá 14 dní a pro každý den jsou určena 2 videa (krom 8 dne – tam jsou dokonce 3), celkem trvají cca 25-40minut. Pro ještě lepší výsledky je samozřejmost dodržovat vyvážený jídelníček. Inspirovat se můžete zde.

Moje pocity ze cvičení aneb na co se připravit

Ze začátku mi dělaly problémy výdrže v jednotlivých pozicích, šíleně se mi klepaly ruce, třásla jsem se jako sulc a po 5 minutách jsem byla zpocená jak myš :) Kam se hrabe běh. Teda alespoň pro mě. Je to příjemná změna pro tělo.

 

A výsledky?

Překvapující. Řekla bych hodně nad moje očekávání. Ze začátku by mě nenapadlo, že výzvu opravdu vydržím a i nyní, když jsou to cca 2 měsíce po ukončení výzvy (hanba mi :), napsat recenzi s takovým odstupem), pořád cvičím a pořád mě to moc baví.

Cvičení dle těchto videí mi dalo:

 • disciplínu (opravdu jsem ty 2 týdny cvičila poctivě)
 • trpělivost se svým tělem (věřila jsem, že zvládnu všechny pozice  a taky že ano :) )
 • zpevnění vnitřních břišních svalů ( ze začátku jem všechny plank pozice nesnášela, hlavně ty na boku, ale cca po týdnu už to byla brnkačka)
 • vyhlazení stehen (žádné dolíčky na kůži)
 • zklidnění na duši
 • moje dcerka se také zamilovala do jógy, všude ted každému ukazuje pozici psa :) Vlastně asi polovinu videí jsem odcvičila s ní a bylo to úplně v pohodě. Jasně, že větší relax mám když cvičím sama, ale dá se to i s dítětem. Možná první 2-3 cvičební jednotky budou náročnější, ale pak už to bude ok.

Závěr

Úplně nejvíc mě bavila tato videa a doteď je pravidelně zařazuji. Jestliže máte možnost cvičit venku, tak to je opravdu pastva pro vaši duši :)

Video na procvičení celého těla:

Videa na ruce:

Video na břicho:

Video na nohy, zadek:

A spousta dalších skvělých videí na youtube kanále Boho Beautiful :)

Namasté.

Šárka Čivrná

TOP 11 FÍGLŮ PRO SUPER POSTAVU

Jak získat ty správné každodenní návyky, které změní Vaše tělo?

TO CHCI!

Šárka Čivrná
Moje vize je ukázat ženám, jak nebýt na změnu životního stylu sama, ale zapojit celou rodinu. Můj program FIT s vášní rozproudí nejen vaši vášeň k dokonalé postavě, ale i k harmonickému vztahu! Můj příběh si přečtěte tady >> Jsem autorka eBooku ZDARMA Top 11 fíglů pro super postavu, ke stáhnutí zde Sestavuji stravovací plány na míru, více zde
Komentáře
 1. Jana Mičulková napsal:

  dávno již tomu
  byla jsem účastnice cvičení aerobiku – tenkrát super tahák na ženy – skoro jsem nedošla domů
  tak jsem si počkala na calanetiku a bomba super dnes možná trochu zapomenuto ale postava se vytvarovala, kg šly dolů, svaly nahoru a já se z cvičenky stala cvičitelkou, 3 hodiny týdně, po mnoha životních kotrmelcích, z kterých jsem dlouho hledala rovnováhu, mám zase chuť cvičit, hýbat se nejen u sporáku, a po shlédnutí tohoto videa se podívám do knihovny po knize autorky kalanetiky a začnu
  to co předváděla skvělá a krásná cvičenka by byl oříšek i pro gymnastky s titulem sory Jana

  • Šárka Čivrná napsal:

   Dobrý den,
   ano, kalanetika je super, škoda že se na ni v dnešní době už trochu zapomnělo a pořád se vymýšlí nějaké nové „taháky“ na lidi.
   Ano, cvičenka cvičí již delší dobu, tak to samozřejmě vypadá dobře a možná má i trochu hypermobilní klouby. Je jasné, že nám to takto hned nepůjde. Já to cvičila tak, jak mi mé tělo dovolilo a již po pár dnech jsem pozorovala, jak se svaly krásně protahují a tělo je ohebnější.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů