Rády byste své pozadí vycvičily do pevných křivek a nedaří se vám to? Možná je na vině špatně seskládaný trénink. Pojďme se blíže podívat na to, jak by měl trénink na hýžďové svaly správně vypadat.
Jestliže se chcete dočkát zářných výsledků, budete muset na svém pozadí opravdu zamakat. Protože jenom sval má tvar. A o hýždích to platí dvojnásob. Možná jste si někdy všimnuly toho, že když jste hodně zhubnuly, vaše pozadí dostalo na frak. Sice se zmenšilo, ale vypadalo třesavě.
Každou tělesnou redukci je třeba podpořit silovým tréninkem.
V prvé řadě si musíte pamatovat to, že když cvičíte zadek, musíte ho cvičit vědomě a pořád cítit, že pracují vaše hýždě a ne stehna či bedra…Pojďmě se podívat, jak lze hýžďové svaly připravit pro co nejúčinější trénink.
Když jsem ještě nevěděla o co jde, tak jsem při cvičení hýždí cítila primárně stehna. A pak jsem se divila, že zadek mám pořád stejný, zato stehna nabyla na objemu! Proč? Cvičila jsem špatně!
Mezi základní cviky na aktivaci hýžďových svalů, můžeme použít různé zanožování apod.
Bonusem pro vás bude, že když se naučíte zadek správně aktivovat, bude se mnohem více zapojovat do našich každodenních pohybů (chůze, zvedání se ze židle apod.)
A zde je video ukázka, jak by měl trénink hýždí vypadat. Samozřejmě variant je více, toto je základní, avšak velice účinný trénink.
Dřep
Mrtvý tah
Most (hip trust)
Dřep na jedné noze (bulharský dřep)
Zanožování
TIP NA TRÉNINK:
Ano, opravdu to má souvislost. V dnešní době na zadku spíše sedíme, než abychom ho aktivně zapojovaly. A ten ochabuje a my můžeme trpět syndromem dolního zkříženého syndromu. A o tom zase někdy příště :)
Krásné pozadí není jen o tréninku, ale také o výživě
Věnujte proto také pozornost svému jídelníčku.
Mějte se krásně, Šárka